azs.pl | amp.azs.pl | fotoazs.pl

FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Samson
2009-11-17, 10:34
Regulamin ogólny XXV MPSzW
Autor Wiadomość
Maniek z Piastowa 
sekretarz
pracownik fizyczny

Wysłany: 2007-11-22, 13:39   Regulamin ogólny XXV MPSzW

Prosimy o wasze uwagi i propozycje dotyczące regulaminu ogólnego XXV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych.
Ostatnio zmieniony przez Admin 2007-11-26, 13:28, w całości zmieniany 2 razy  

hartfil 
sekretarz

Wysłany: 2007-11-23, 09:46   

Ja mam pytanie, ale dotyczy technicznego regulaminu:) I wynika z tego, że jeszcze nie poświęciłem czasu na wczytanie się- czy nadal obowiązują te beznadziejne i nie wiadomo skąd biorące się limity minimalnej liczby zawodników do bycia sklasyfikowanym drużynowo?

Iga z Kniei 
organizator
there you go

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-11-23, 09:58   

Nadal obowiązują, ale zależy to od dyscypliny.

hartfil 
sekretarz

Wysłany: 2007-11-23, 10:17   

A czy było to w ogóle dyskutowane? Bo mamy nadsyłać uwagi i wnioski, ale za bardzo nie wiem po co, skoro nic się nie zmienia...
Przecież to jest absurd! Jedzie 3 super zawodników, którzy robią taki wynik, że 5 zawodników z innej uczelni ma do nich daleko, ale nie są sklasyfikowani drużynowo, bo musiało wystartować 4... to bzdura.

Maniek z Piastowa 
sekretarz
pracownik fizyczny

Wysłany: 2007-11-23, 10:33   

Nad nadesłanymi uwagami i pomysłami obradowała komisja ds. rozgrywek i Rada Upowszechniania Kultury Fizycznej. W każdej z dyscyplin prowadzonych w MPSzW jest prowadzona klasyfikacja drużynowa. W zależności od dyscypliny są wprowadzane limity aby właśnie do absurdów nie dochodziło. Myślę, że dyskusję będzie łatwiej kontynuować na określonym przykładzie - dyscyplinie.

hartfil 
sekretarz

Wysłany: 2007-11-23, 10:50   

Bardzo proste i najlepsze rozwiązanie miało miejsce w przypadku biegów przełajowych gdzie było powiedziane, że punktuje 5 zawodników. Ale klasyfikowano też uczelnie co miały 4 zawodników (jak na przykład AWF) uznając, że piąty zawodnik jest sklasyfikowany jako ostatni.
Zupełnie inaczej miała się sytuacja w kolarstwie górskim gdzie już takich zapisów nie było i mimo, że AWF indywidualnie zrobił dobry wynik (2 miejsce wśród pań) to nie znaleźliśmy się w klasyfikacji bo drużynę musi stanowić 3 zawodników i 2 zawodniczki. Czy gdzieś indziej na świecie istnieją takie limity czy to wymysł kogoś "mądrego" z AZS? Może ja się po prostu nie znam i tak jest wszędzie...
Do jakich absurdów doprowadziłby brak limitów? Że więcej uczelni miałoby szanse na bycie sklasyfikowanym i zdobycie punktów?
Limit osób, które punktują to tak żeby ktoś nie przysyłał całego stada, ale limit minimalnej liczby zawodników to właśnie absurd. Czy jak na misrzostwach świata w pływaniu Kenia wystawi jednego pływaka, który zdobędzie złoty medal to Kenia nie będzie uwzględniona w klasyfikacji medalowej (drużynowej)? A w MPSzW tak właśnie jest.

Maniek z Piastowa 
sekretarz
pracownik fizyczny

Wysłany: 2007-11-23, 11:12   

Nasze zawody są prowadzone rzeczywiście na innych zasadach - a to dlatego, że ich celem m.in. jest przegląd pracy sportowo - wychowawczej i organizacyjnej KU AZS i SWFiS. Główny cel - wyłonienie najlepszych drużyn - oczywiście także przy nagrodzeniu wysiłku indywidualnego. Chcemy nagrodzić całoroczną pracę w sekcjach, wysiłek organizacyjny związany z przygotowaniem drużyny a nie wysłaniem tylko jednego zawodnika. To różni zawody sportu powszechnego od wyczynowego.
Podane przykłady dyscyplin: biegi przełajowe - muszę dokładnie wybadać, ale uważam, że jeśli było tak jak piszesz, to była to błędna interpretacja regulaminowa. Co do kolarstwa - taka zasada była przyjęta do klasyfikacji drużynowej. Nie ma regulaminów idealnych dla wszystkich, ale pomysłodawcy zapisów regulaminowych MPSzW starali się aby były one dobre dla większości reprezentacji uczelnianych.

hartfil 
sekretarz

Wysłany: 2007-11-23, 11:32   

Ja wiem, że wszystkich się nie da zadowolić i regulaminy nie są idealne. Takie zapisy jednak faworyzują uczelnia duże, które mają dobrze zorganizowany system sekcji. Skoro głównym celem jest wyłonienie najlepszych drużyn to pozwólcie pojedynczemu studentowi reprezentować uczelnie i zdobyć dla niej punkty. Takie zapisy podejrzewam, że powodują brak startów wielu uczelni w wielu zawodach. Ja na przykład nie zamierzam wysyłać w tym roku żadnego zawodnika na zawody gdzie AWF nie będzie sklasyfikowany drużynowo, bo po co? Dla satysfakcji studenta? Z całym szacunkiem, ale trudno będzie mi wytłumaczyć Rektorowi, że wydałem 100 000 żeby usatysfakcjonować kilku studentów. Wysyłałem co roku po jednej chętnej na zawody z jeździectwa bo bardzo chciały. W tym roku nie pojedzie nikt skoro nie może zdobyć punktów dla uczelni. Może mam podejście zbyt wyczynowe jak na zawody sportu powszechnego, ale uważam, że taka sytuacja będzie prowadziła do coraz mniejszej liczby uczestników MPSzW, a nie odwrotnie... A chyba nie o to chodzi w upowszechnianiu.

Możemy rzucać sobie szczytne cele o pracy wychowawczej, o zabawie i sporcie dla wszystkich, ale i tak dobrze wiemy, że startujemy w MPSzW po to by być jak najwyżej w klasyfikacji- przynajmniej większość. Gdyby tak nie było, nie byliby potrzebni weryfikatorzy bo chodziłoby o dobrą zabawę.

Te zapisy dają możliwość startu (bo na szczęście nie jest powiedziane, że jak ktoś nie ma wystarczającej liczby zawodników to nie może wystartować), ale nie dają możliwość reprezentowania uczelni tylko siebie. A dla mnie sprawa jest prosta- chcesz jechać reprezentować siebie to sam za to zapłać.

Maruda 
organizator
AZS PŁ

Wysłany: 2007-11-23, 15:04   

ja uwazam ze przelajami jest bardzo dobrze bo tam decydowały najmniejsze zgormadzone ilosci punktow, i musi byc zapis porownywania takich samych ilosci zawodnikow druzyn
bo gdyby jednego mozna bylo sklasyfikowac jako drzyne to co to wogole za druzyna?
od tego sa medale indywidualne a w przełajach 1 kto by wygrał mialby siła zeczy najmniej punktów i by skosił wszytskei inne druzyny nawet jesli kolejni zawodnicy druzyny zajeli miejsca nr 2,3,4,5,6 a to byłaby porazka
nigdy nei dogodzi sie kazdemu ale jestem przeciwny wysylaniu pojedynczych osob zeby robili super wyniki, to w koncu MPSZW a nie AMPy i zalezy na upowszechnianiu ja jak bde mogl to postaram sie wyslac 8-10 chlopakow na zawody po to zeby kazdy mogl pojechac na impreze i powalczyc a nie tylko jednego po to zeby medal przywiozł, druzyna buduje relacje miedzy zawodnikami, nie oszukujmy sie ze awfy maja tylko zawodowcow i najlatwiej by im bylo kosic uczelnie gdzie ich tylu nie ma a tak te uczenie moga równa druzyna walczyc i stawac jak rowny z rownym
powtarzam to jest MPSzW a nie AMPy

pozdrawiam

hartfil 
sekretarz

Wysłany: 2007-11-23, 15:15   

Nie wiem jaki tu związek między AMP a MPSzW... wrócę więc do tematu.
Nie chodzi o to, że ja nie chcę wysyłać więcej osób- wręcz przeciwnie. Jak miałem chętnych to na snowboard i narty wysłałem po 12 osób choć punktować może 6. Chodzi o to, że nie wszędzie są chętne osoby albo nie zawsze chętne osoby mogą jechać (może to się wydaje absurdem na AWF, ale tak jest). Niech to będzie powiedziane, że 2 osoby to już drużyna, ale wyznaczenie z głowy wziętych proporcji np. w kolarstwie górskim 3+2 to bzdura. Dlaeczego nie wprowadzimy limitu, że co najmniej 10 osób liczy się w drużynówce- żeby jeszcze bardziej docenić sprawną organizację klubów. (ironia)

Nie bardzo też rozumiem wypowiedź odnośnie biegów bo pogubiłem się w tych wyliczeniach... Ja jestem za tym, żeby określić ilu zawodników może punktować, bo jest to słuszne, ale nie minimum uczestników do bycia sklasyfikowanym.

Maruda 
organizator
AZS PŁ

Wysłany: 2007-12-02, 10:47   

hejas
przegladam i zaczytuje sie w te regulaminy i znowu widze ze zeby wygrac w klasyfikacji generalnej nie bedzie trzeba byc wcale najlepszym tylko miec najwiecej kasy na wszystkie wyjazdy, nie rozumiem czemu nie moze byc jak w typach zapisu o odejmowaniu najgorszych wynikow, kazdy wie ze to najbardziej ma wplyw w walce o pudło a nie o jakies odlegle meijsca bo tam i tak maja wiecej nieobstawionych imprez niz by najgrsze starty odejmowane mogly pokryc, uwazam za niesprawiedliwe stawiania finansow nad poziomem sportowym, moze byc ze jakas uczelnia bedzie w 30 dyscyplinach lepsza od tej drugiej a ta druga pojedzie sobie gdzies na zawody specjalistyczne (wioslarstwo, judo k, karate itd) i mimo ze byla gorsza we wszystkich dyscyplinach w ktorych rywalizowala z druzyna pierwsza to i tak wygra. Mojej uczelni to nie grozi ale mimo to na koniec jak porownuje przy kims ile my zdobylismy a ile zwyciezcy to jest przepasc a przeciez na zawodach wcale nie odstawalismy czasem nawet bedac gora... Nie widzialem takiej dyskusji zeby takie cos uwzgledniac za to wiele slyszalem nt rezygnacji rozgrywek w typach na rzecz ogolnej (przy wyciaganiu klasyfikacji typow z ogolnej) i to akurat bardzo mi sie podoba. Prosilbym o naswietlenie sprawy czemu tak jest budowany regulamin ogolny i jakie sa ku temu powody merytoryczne ze nie odejmujamy tam najgorszych startow.

pozdrawiam

P.

hartfil 
sekretarz

Wysłany: 2007-12-05, 15:48   

Ja też uważam, że nie wszystkie wyniki powinny się liczyć. Uniwerek wygrał w tym roku głównie dlatego, że wystartował we wrzystkim. Policzmy kto zdobył ile medali i sytuacja w tabeli zmieni się diametralnie. Maniek, napisz coś bo jakoś dyskusja przycichła a żadnych konkretów. Będą jakieś zmiany kiedyś?:)

Maruda 
organizator
AZS PŁ

Wysłany: 2007-12-05, 20:43   

wystarczyłoby nie brac pod uwage 5 najgorszych startow i sie zmieni z masowki na jakosc
nie bedzie juz tak latwo tylko uczestnictwem nabic punktow na pierwsze miejsce
a nie oszukujmy sie wioslarsto jezdziectwo judo k karate to dyscypliny trudne do obstawienia
jestem za jak najwieksza iloscia dyscyplin i mistrzostw ale nie kosztem tego ze dzieki takiemu regulaminowi stawiamy na pozycji z gory wygranej niektore uczelnie, tymbardziej ze najgorze starty spox wychodza w typach
pozdrawiam

M.

Maniek z Piastowa 
sekretarz
pracownik fizyczny

Wysłany: 2007-12-10, 22:27   

Zostawić Was na chwilę samych :lol: Zasada odliczania najsłabszych starów, albo brania mniejszej liczby do punktacji była brana podczas wielu dyskusji pod uwagę. Argumentów było wiele tak jak i punktów widzenia - tradycyjnie zależnych od punktu siedzenia. Mali, średni, bogaci. Bogaci będą chcieli aby brać pod uwagę wszystkie starty, średni szukają szansy aby się bardziej liczyć, więc chcą aby pod uwagę brać tylko część dyscyplin. Mali chcą aby ich wysiłek medalowy włożony chociaż w jednych zawodach został gdzieś wyżej zauważony. Oczywiście upraszczam sprawę, ale myślę, że dopóki w takim systemie będzie prowadzona tylko jedna klasyfikacja, to wszystkim sie nie dogodzi ani nie znajdzie złotego środka. Można jednak zrobić pewne klasyfikacje pomocnicze (np. medalową), tak aby wysiłek każdego został doceniony. Kwestia z pewnością do przemyślenia.

Maruda 
organizator
AZS PŁ

Wysłany: 2007-12-12, 15:49   

ok
rozumiem ze nie znajdziemy nigdy złotego środka zeby kazdy był zadowolony ale mnie kuje w oczy (nie wiem czy innych) ta dysproporcja przy odliczaniu najslabszych startow w typach a nie robienie tego w ogolnej (przeciez to ta sama klasyfikacja wyciagana tylko dla dyscyplin gdzie startowalo min 6 uczelni z typu) czyby byli rowni i rowniejsi? od razu nasuwa sie mysl ze wszytsko jest robione pod kogos bo nie ma jednakowych regul dla obu klasyfikacji
jestem za tym ze jesli juz tniemy najgorsze starty to tniemy je wszedzie na tych samych zasadach a nie robimy furtki, jesli jest ktos najlepszy to odjecie mu NAJGORSZYCH 5 startow na pewno nie powinno go obawiac ze spadnie mu korona z glowy
pozdrawiam

M.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi